Tytuł może brzmi głupio, ale chcę przedstawić koncepcję budowania balansu i złotego środka w życiu, poprzez słuchanie muzyki i inne przekazy popkulturowe.

Główną część wpisu skupię na odcinaniu „romatycznej wizji kobiety„, aby zbudować jej realistyczny obraz. Na końcu poświęcę kilka słów odwrotnemu przypadkowi, zmienianiu przedmiotowego podejścia do kobiet.

Co z tym rapem?

Dlaczego pojawia się rap we wpisie o męskości? Byłem wychowywane tylko przez Mamę i na początku mojego życia nie miałem jasnego wzorca męskości, co w połączeniu z moim naturalnie wyważonym charakterem spowodowało, że byłem mało asertywny, a zachowania męskie postrzegałem, jako coś złego lub nadmiarowego. Rap był dla mnie pierwszym zetknięciem się z różnorodnymi postawami „samczymi”. Na początku postrzegałem rap, jako muzykę dla ludzi mentalnie biednych i z nizin społecznych, jednak z upływem czasu to właśnie ta muzyka pozwoliła mi poznać wiele różnorodnych podejść do życia i kształtowała mój charakter. Wraz z poznawaniem kultury, muzyki i różnych artystów zmieniał się mój charakter. W końcu jedną z inspiracji do prowadzenia tego bloga jest twórczość Jarosława Jaruszewskiego (którą serdecznie polecam) tworzącego pod pseudonimem „Bisz”.

To czym się otaczmy, buduje nasz świat.

Przedmiotowe podejście do kobiet było dla mnie abstrakcją i nie rozumiałem, jak można powiedzieć o kobiecie „dupa”, albo myśleć o kobiecie, jako o obiekcie seksualnym. I oczywiście można powiedzieć, że jest to dobre, „górnolotne” podejście, które należy chwalić. Tak, ale jest ono nieżyciowe. Traktowałem kobiety, jako swego rodzaju efemeryczne istoty, które są słabe i którym należy tylko pomagać. Takie podejście może nam w życiu bardzo zaszkodzić (temat ten już poruszałem w tym wpisie). Wszystko w życiu jest dobre z umiarem i nie należy przesadzać w żadną ze stron.

Chodzi o to, żeby nie wierzyć w Świętego Mikołaja, a mieć obraz rzeczywistości w swojej głowie zbliżony, jak najbardziej do stanu faktycznego.

Zastanów się

Wolisz być człowiekiem postrzeganym, jako niegroźny, miły facet, czy jako ktoś kto umie zaskoczyć i pokazać kły, kiedy tego potrzeba? Oczywiście chodzi o zbudowanie zrównoważonego podejścia, a nie żeby bić każdego z kim się nie zgadzamy. W większości przypadków powinniśmy starać się rozwiązać problem za pomocą naszego umysłu.

Cytując Grubego Mielzky’ego:

Kłopot rozwiąż gadką, łatwo jest kruszyć pięści
Tylko głupcy myślą że wygrywa najsilniejszy

Gruby Mielzky – X

W życiu trzeba umieć złapać balans. Nie da się odrzucić wszystkich swoich demonów, udawać że ich nie ma, a wszystko magicznie się ułoży. To tak nie działa. Chodzi o to, aby umieć zaakceptować „cień” (który szeroko opisywał Jung: link) i abyśmy umieli żyć w rzeczywistym świecie, a nie jakimś wykreowanym w naszej głowie.

Osobiście musiałem zrozumieć, że seks jest taką samą potrzebą, jak jedzenie i picie i nie jest on niczym złym w samej swojej istocie, a może być czymś bardzo dobrym. Wyrazem miłości i jednym z najważniejszych momentów intymności w związku. Musiałem jednak zrozumieć postawę „przeciwną” do mojego podejścia, aby móc wyciągnąć wnioski i stworzyć swoje własne podejście, które sprawia że czuję się dobrze.

Jeśli stawiasz kobiety „na podium” posłuchaj tego

A co w odwrotnym przypadku?

Wydaje mi się, że jeśli traktujesz kobiety przedmiotowo to warto, żebyś spróbował spojrzeć na nie z perspektywy romantycznej. Otoczył się przekazami dającymi zupełnie inne spojrzenie na sprawę. Pozwoli to na rozszerzenie twojej perspektywy i twój rozwój. Nie chodzi o to, aby wywracać swoje życie do góry nogami, a rozszerzyć swoje horyzonty.

To, że inwestujesz w złoto, a ktoś inny w kryptowaluty nie oznacza, że ktoś z was robi źle. Złe jest zamykanie się na nowe możliwości inwestycji i brak świadomości. Tak samo jest w przypadku naszego rozwoju duchowego. Często, nie jest złe samo w sobie nasze podejście, a brak chęci do zrozumienia innych perspektyw.

Posłuchaj tego:

Finalne wnioski

Staraj się budować zrównoważone życie, szanując innych ludzi. W szczególności tych bliskich tobie. Pomagaj sobie czytając odpowiednie książki, artykuły, słuchając muzyki, czy oglądając filmy. Rób to świadomie i nie daj sobą manipulować.

O autorze

Janek

Jestem Janek. Tworzę tego bloga, aby pomóc Ci podejmować trudne, ale i mądre decyzje związane z Twoim życiem. Chcę Ci pokazać, że można być zadowolonym ze swojego życia i tworzyć coś sensownego. Kliknij, żeby dowiedzieć się więcej.

Zobacz wszystkie wpisy