W czasie naszego życia dostajemy dużo wizji i informacji na temat, jak powinniśmy się zachowywać i co powinniśmy robić, żeby inni nas lubili i akceptowali. Niestety, większość z tej wiedzy należy wyrzucić do śmietnika i spalić, bo zamiast nam pomagać w życiu, utrudnia je.

I o ile ogólnie, problemem jest przekazywanie błędnej wizji świata w tzw. mainstreamie, która nie pomaga w codziennym zmaganiu z rzeczywistością, tak w przypadku relacji damsko-męskich wizja ta zostawia za sobą pożogę. Informacje na temat kobiet wpajane w głowę chłopcom i młodym mężczyznom generują dużo problemów. Wiele zachowań wynikających z przekazanych błędnych informacji sprawia, że nieszczęśliwi są zarówno ci mężczyźni, jak i ich rodziny. Dzieci obserwując ojca, który nie ma w sobie krzty serca do walki i umiejętności stawiania granic wychowują się na bezbarwne, bezpłciowe istoty.

Tak samo w przypadku interakcji z kobietami. Wielu mężczyzn stawia się w pozycji petenta i kogoś, kto jest poniżej kobiety. To działa w zupełnie odwrotnie. Mężczyzna nie powinien być grzeczny i miły. To jest najgorsze co może zrobić, jeśli chce mieć powodzenie u płci pięknej. Rozbierzemy ten temat wspólnie.

O autorze

Janek

Jestem Janek. Tworzę tego bloga, aby pomóc Ci podejmować trudne, ale i mądre decyzje związane z Twoim życiem. Chcę Ci pokazać, że można być zadowolonym ze swojego życia i tworzyć coś sensownego. Kliknij, żeby dowiedzieć się więcej.

Zobacz wszystkie wpisy