Relacje międzyludzkie są skomplikowaną sprawą. Mogą nam pomagać i nas budować, ale mogą też niszczyć i zostawiać za sobą pożogę. Każdy człowiek jest inny i nie da się bezpośrednio przekładać doświadczeń z jednej relacji na inną. Jednak doświadczanie, podejmowanie decyzji i wyciąganie wniosków pozwolą nam na zbudowanie pewnej bazy wiedzy, która ułatwi nam rozstrzyganie przyszłych wątpliwości.

Cykl Meandry Relacji ma za zadanie pokazać różnorodne ludzkie zachowania i tendencje co może pomóc w budowaniu swojego podejścia do innych osób. Czasem warto dać komuś więcej od siebie, a czasami znajomość najlepiej, jak najszybciej uciąć. Na początku ciężko jest wyczuć kiedy sytuacja wymaga, którego rozwiązania.

Chcę tutaj zawrzeć liczne przykłady ludzkiej wdzięczności i niewdzięczności, a także w jaki sposób możemy budować relacje, które będą zdrowe i na poziomie. Nie dam tutaj niestety gotowych rozwiązań, a jedynie pewne wskazówki, które mogą pomóc w podejmowaniu decyzji.

O autorze

Janek

Jestem Janek. Tworzę tego bloga, aby pomóc Ci podejmować trudne, ale i mądre decyzje związane z Twoim życiem. Chcę Ci pokazać, że można być zadowolonym ze swojego życia i tworzyć coś sensownego. Kliknij, żeby dowiedzieć się więcej.

Zobacz wszystkie wpisy