Po wpisie #0, czas na wpis numer 1. Od ostatniego wpisu trochę się pozmieniało, więc chciałbym dać znać co i jak.

Zawody

W ostatnią niedzielę (13.06.2021) brałem udział w Mistrzostwach Polski w Koluchstyl w Lublinie. Zająłem na nich 3. miejsce w kategorii 83 kg, wywalczyłem brąz. Jak zawsze po zawodach przychodzi czas na pewne podsumowanie i rewizję istniejącego stanu rzeczy. Przez dłuższy czas treningów technicznych i sparingów właściwie nie było. Kilka lat temu przeprowadziłem się do Łodzi i po prostu zaniedbałem tę sferę. To co robiłem, to głównie trening siłowy. Wyszło to na samych zawodach, gdzie po prostu brakowało automatyzmów i umiejętności odpowiedniego zachowania się w kole oraz kontrowania ruchów przeciwnika.

Z tego powodu podjąłem decyzję o zmianie założeń treningowych. Zamiast iść w kalistenikę i akrobatykę podejmę się powrotu do treningów sztuk walki. Pierwszym strzałem są zapasy lub BJJ. Zamierzam wziąć się za siebie, aby w ciągu tego roku zbudować formę na przyszły sezon, aby móc zawalczyć o złoto na Mistrzostwach Polski.

Co dalej?

Pierwszym krokiem jest znalezienie miejsca do trenowania. Już wytypowałem dwa prawdopodobne kluby i w tym lub w następnym tygodniu zamierzam wybrać się na pierwszy trening. Jest to dla mnie trudne bo wchodzenie w nowe środowisko zawsze sprawiało mi problemy, ale trzeba przebić tę barierę i po prostu działać.

Dopiero po kilku treningach i sprawdzeniu, czy miejsce nadaje się do dalszych treningów (atmosfera jest dla mnie ważnym elementem, który ułatwia pójście na trening, gdy się tego bardzo nie chce, nawet dla ludzi, którzy tam są) będę mógł wypracować jakiekolwiek założenia co do planów treningowych.

Jak z planami?

Widzę tutaj większy problem, jeśli chodzi o założenia bo nauka technik jest znacznie bardziej subtelna i ciężko jasno sprecyzować moment, gdy czegoś człowiek się nauczył. Prawdopodobnie cele będą siłowo/akrobatyczne, a postępy w technikach i nowych umiejętnościach raczej opisowe.

Tak więc następny wpis już niedługo!

O autorze

Janek

Jestem Janek. Tworzę tego bloga, aby pomóc Ci podejmować trudne, ale i mądre decyzje związane z Twoim życiem. Chcę Ci pokazać, że można być zadowolonym ze swojego życia i tworzyć coś sensownego. Kliknij, żeby dowiedzieć się więcej.

Zobacz wszystkie wpisy