Żyjąc w dzisiejszym społeczeństwie obracamy się wokół norm i zasad nam narzucanych, zarówno prawnie, jak i społecznie. Wraz z wiekiem zmieniają się nasze wolności i obowiązki. W stosunku do dziecka ludzie mają inny filtr niż w stosunku do dorosłego. Jeśli dziecko “bez powodu” śpiewa w przestrzeni publicznej, nikt raczej się krzywo nie spojrzy, jednak w przypadku dorosłej osoby może to wyglądać inaczej. Tak, jak od wieku tak samo pewne wolności i obowiązki są zależne od płci, stanu psychicznego, czy atrakcyjności fizycznej.

Jest jednak sprawa, która jest ważna niezależnie od tych wszystkich czynników: świadomość swoich praw i obowiązków.

Jak większość osób wie:

Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania.

A jego znajomość pozwala nam uniknąć przykrych konsekwencji naszych działań lub zaniechań, bądź pozwoli nam zyskać, w zależności od sytuacji. 

Znaj Swoje Prawa ma być cyklem, w którym poruszam sprawy mogące dotknąć każdego z nas. Nie będzie to abstrakcyjna wiedza nie mająca nic wspólnego z życiem.

Poruszać będę konkrety, które mogą się bezpośrednio przydać w życiu.

Będą to tematy takie jak:

  • Rękojmia, reklamacja na zasadach ustawy.
  • Prawo spadkowe, na co uważać, gdy nie mamy kontaktu z rodzicem?
  • Małżeństwo, jako umowa prawna.
  • Optymalizacja podatkowa w życiu codziennym.
  • Absurdy prawa polskiego.

Jeśli chcecie się więcej dowiedzieć na te tematy, zapraszam do śledzenia wpisów z tej kategorii.

O autorze

Janek

Jestem Janek. Tworzę tego bloga, aby pomóc Ci podejmować trudne, ale i mądre decyzje związane z Twoim życiem. Chcę Ci pokazać, że można być zadowolonym ze swojego życia i tworzyć coś sensownego. Kliknij, żeby dowiedzieć się więcej.

Zobacz wszystkie wpisy